top of page
Image-empty-state.png

♦ אני אמיר קוליק

"בחרתי במהות האור לשרת דרכי"

המשיכה הזו ומשפחה. בשנת 2012 פגשתי את לילה ודרכה את ההדרכה. לילה פתחה בפני את הדלת לעולם רוחני ומופלא שלמרות "רוחניותו" מחובר למציאות היומיומית ושואף להשפיע עליה ולעצב אותה. להפוך אותה למוארת, קלה ונעימה יותר.


יחד עם זאת, כמאמר הפתגם המפורסם: "מורה
טוב פותח בפניך את הדלת, אך עליך להיכנס בעצמך". מתוך דחף פנימי בחרתי לעבור את הסף ולהיכנס. היום אני יודע שהייתי מספיק קשוב ל"אני הפנימי" שלי, לקולה של נשמתי.


לפיכך: "אני בחרתי במהות האור לשרת דרכי" מתחיל קודם כל בהקשבה ל"אני". הקול הפנימי שמנסה כל העת לנתב אותנו לחיים בעלי מהות והתמרה. מאז אותו צעד למדתי שהבסיס לכל התנהלות בחיים הינה הקשבה פנימה, לקול הדק הזה, שרוצה עבורנו את הטוב ביותר.


תקשיב לו גם אתה ותחווה כמוני, צמיחה והתעלות. אך בהקשבה לקול הפנימי אין די. לא מספיק להקשיב לו, אחרי ההקשבה מגיע הרגע לבחור. לפיכך "אני בחרתי". כפי שמלמד אותנו אל אלינוס בחירה היא קוד, ראשי תיבות של: בריאת, חיווי, יש רצון, התמרה.


אדם שבורא את חייו מתוך רצון, כלומר לוקח אחריות ופועל לעצב את חייו, מתמיר את עצמו. מתוך זה הבחירה הינה מהות בפני עצמה שכן היא מאפשרת לנו ללמוד את השיעורים שבאנו ללמוד בעולם הזה, ומתוכם לצמוח. הבחירה שעשיתי נעשתה מתוך רצון להתפתח וללמוד.


ואכן את אלה קיבלתי במנות גדושות, קיבלתי ידע רב, כלים ואיכויות שסייעו לי להתמיר את חיי. הפכתי רגוע ושלו יותר, בעל יכולת להסתכל על מהלך החיים מלמעלה, ב"מבט על", בעל יכול להבין את ההיגיון הרוחני שעומד בבסיס היומיום שלנו. 


דבר זה איפשר לי לנהל את חיי באיזון, דרך קו האמצע. האיזון והשלווה מאפשרות לי לבחון וללמוד בצורה טובה יותר את השיעורים הטמונים בחוויות החיים שלי, ומשם לצמוח.

וזו למעשה כל המהות כולה - לימוד וצמיחה.


לפיכך "אני בחרתי במהות" - שהיא לימוד וצמיחה. הבנת המהות בחיים האלה שינתה את תפיסת המציאות שלי. מחיפוש אחרי ה-יעוד הגדול שלי בחיים הבנתי שהמהות טמונה בלימוד השיעורים מתוך חוויות היומיום שלנו.


הבנתי שיש לנו יעוד בכל מעגל בחיינו (פנימי, זוג, משפחתי וכדומה), וכאשר אנו משלימים יעוד אחד, הידע שאנו רוכשים מניע אותנו ליעד-יעוד חדש. אולם יעוד חדש אינו מספיק, עליו להיות "מואר". 


כלומר להתמיר, להצמיח גם אותי וגם את הסובבים לי.


לפיכך "אני בחרתי במהות האור" כלומר בחרתי ללכת בדרך מוארת, דרך שמהותה היא עזרה וסיוע לאחרים לחיות את חייהם מתוך קלות והולמות, מתוך מקום שהוא אמיתי ונכון. ההכרה הזו הביאה אותי לבחור ללמד את מידעי "חיבור למודעות על" ותוכנות ההמשך קריון, מועצת ה-12 ואל אלינוס.


מתוך אותו לימוד אני חווה בכל שיעור ושיעור התעלות הנפש, התמרה כפולה הן שלי והן של תלמידי. בתהליך הזה גם משפחתי יצאה נשכרת. ילדי ואשתי זוכים להבנות חדשות על החיים, וזוכים ליהנות מהאיכויות שמביאים איתם התדרים וכלי הטיפול. מבחינת משפחתי 

זה כבר ברור: "


אבא תעשה לנו טיפול" הפך לחלק משגרת היום. בדרך זו המידעים ותהליך הלימוד שעברתי אכן עשו שירות לי, למשפחתי ולסובבים אותי.


לפיכך "אני בחרתי במהות האור לשרת דרכי" - כלומר בחרתי לעשות שירות באור שקיבלתי עבור אחרים, בחרתי להוות כלי להעברת תדרים, ידע ואיכויות לסובבים אותי על מנת שגם הם יוכלו לחיות את חייהם בצורה הולמת, ללמוד את השיעורים שיש להם בחיים ולחוות צמיחה והתמרה. 


בתהליך ההתפתחות שעברתי עם לילה ותוך כדי לימוד המידעים חוויתי איזון ושלווה בחיי, למדתי להקשיב לקול הפנימי שלי ודרכו להתנהל, קיבלתי ידע לנהל את החיי, לצד כלים ותדרים להשפיע מתוך המואר על עצמי, על משפחתי ועל הסובבים אותי.


זכיתי להבין מהות ולפעול להגשמתה. הבנתי והרגשתי כי בי קיים כוח בורא, כפי שהוא קיים בכל אחד מאיתנו, וחשוב מכך הבנתי שיחד עם הכוח הזה מוטלת עלי (ועל כל אחד מאיתנו) האחריות לברוא את חיי בעצמי לטובתי ולטובת הכלל. 


בתהליך המופלא הזה ליוותה אותי לילה ברזסקי שממנה למדתי טוהר וצניעות, סבלנות והכלה אין סופיים, רצון להתמיר את האחר מתוך מקום מואר ונקי. לילה למדה אותי עשייה מתוך האמת והנכון, מתוך ביטחון מוחלט בבורא ובהדרכה. לילה הייתה לי מודל לחיקוי, מורה ומחנכת, ומעל לכל חברה אמיתית לדרך. 


לצידה עמד תמיד משה שממנו למדתי מסירות, צניעות ותמימות. אני מבקש להוקיר תודה ללילה שהסכימה ללמד אותי ידע ואיכויות; להדרכה שכיוונה אותי אליה ואל המידעים, ונתנה בי כוח לצעוד את הדרך; לבריאה שברוב חסדה העבירה לנו את האיכויות והמידעים; ולבורא, ל"אור גדול", שמאהבתו הטוטאלית כולנו ניזונים ובזכותה אנו צומחים ומותמרים.

הרבה שמחה ואהבה לכולם, 

אמיר קוליק

bottom of page