top of page

השילוב בין סודות הבריאה וחיי המציאות שלנו – איתן בנדרלי

ערב טוב בנות, ערב טוב בנים, אני מאוד שמח שאתם פה ונרגש, האמת שאני רואה אור באולם, ההילות, האור מכל אחד ואחד מכם, בכוונתי לדבר היום על השילוב שבין המיידעים, סודות הבריאה ואנחנו.


איך אנחנו נשלב את הידע ואת הכוח, את התדר ואת ההבנה, עם החיים. ומה אנחנו רוצים בחיים? חיים על דרך הקלות, חיים יותר טובים. תזכרו את המשפט הזה "כי במחשבתי יצרתי".


ובכן בואו נצא למסע קצר, ונעבור יחד, ונבנה את הבית מהמסד ועד הטפחות, ונכנס פנימה וכך נבין, וכך נוכל ליצור את החיים שלנו, של כל אחד ואחד מאיתנו, חיים על דרך הקלות.


ומה יש לנו: החיים שלנו שכל אחד ואחד מאיתנו, מורכבים משלושה מעגלים: מעגל הבריאות של הגוף והנפש והרוח, מעגל השפע הפרנסה, המימוש העצמי וההצלחה, והמעגל השלישי הוא מעגל מערכות היחסים והאחדות, שמורכב ממערכות יחסים בבית, במשפחה, בחברה, בעבודה, בינינו לבין עצמנו, בזוגיות, במעגל, בתוך המעגל יש מעגל הזוגיות שהוא מעגל מאוד מורכב למי שיש זוגיות, והוא מאוד מורכב למי שאין זוגיות, זה הצד האחד.


בצד השני יש לנו את המיידעים, סודות הבריאה שקיבלנו כל אחד ברמה של, מי יותר ומי פחות, אין זה משנה. מי שנקלע ונכנס לקבלת המיידעים בסודות הבריאה, יכול להשתלב בחיים על דרך הקלות.


ומה קיבלנו במיידעים: את ארבע הקבוצות, את קבוצת "אנו האלוהים" שנתנה לנו את התדר, את הכוח, את ההבנה, את מי אנחנו, אהבה עצמית, הביטחון, האגו ועוד, ועוד, ועוד.


ובאה קבוצה שנייה שקריון שלקח אותנו למרחב, למרחב הריפוי הבריאתי, הוביל אותנו והעלה אותנו למקומות מאוד, מאוד גבוהים.
ואחר כך באה קבוצת מועצת השתיים עשרה שנתנה לנו את מוח ימין, חיזקה לנו את כל התדרים, נתנה לנו הבנות, נתנה לנו את היכולת להשתמש בכלים.


והינה בא אל אלינוס שפתח לנו את סודות הבריאה, פתח לנו את סודות הבריאה אבל נתן לנו את ההבנה איך להשתמש עם סודות הבריאה, ואולי זה הדבר למסע הזה אני רוצה שאנחנו נצא.


ומפני שהם הגורמים הראשונים, הגורם הבא זה גורם החיים, אנחנו כל אחד מאיתנו הרשימה שירדנו איתה, שהיא בעצם תוכנית החיים של חיינו, הנשמה שלנו שנכנסה לתוכנו ברגע שיצאנו לאוויר העולם. והבריאה, וכל הכוחות האלו בתוך חווית החיים שלנו וזה מאוד, מאוד קשה לחיות עם כל המערך הגדול הזה שהזכרתי.


וראו ירדה נשמה שיש לה רשימה, תוכנית חיים בשבילנו, ואנחנו לא יודעים מה היא תוכנית החיים שלנו, תראו איזה מצב ואיזה קושי לעבור את חווית החיים בעולם התלת מימד שלנו, כאשר יש תוכנית ואנחנו לא יודעים מה היא התוכנית.


ומשום כך אנחנו תמיד שואלים את עצמנו, את מי שמקורב לנו, מהו בעצם היעוד שלי? וזו שאלה מאוד, מאוד לא פשוטה. את ארבעת הכוחות האלו, כל כוח מושך לכיוון שלו, ואני אגיד עוד כמה מילים על זה בהמשך. ומה אנחנו בעצם רוצים בכל מערך הכוחות הגדול הזה, מה אנחנו רוצים?


אנחנו רוצים שלושה דברים פשוטים: אנחנו רוצים בריאות טובה, של הגוף והנפש, אנחנו רוצים לממש את עצמנו, שיהיה לנו שפע כלכלי, ושתהיה לנו הצלחה, ואנחנו רוצים אחדות. אמרתי אחדות במשפחה, בחברה, בצביר המשנה ובצביר העם היהודי.


אבל אני ארד שוב פעם לרמה שלנו, זה מה שאנחנו רוצים, ופה נשאלת השאלה איך אנחנו מצליחים לעשות את הדבר הזה? ואני מקווה שבסיום דברי אנחנו נבין, כי אני מכמת את כל מה שדיברו, דברים מופלאים ששמענו, ואני מקבץ את כל הדברים בשביל להפוך אותם לדברים מעשיים, מה אני עושה מחר בבוקר.


ואם דיברתי את כל הדברים האלו, אני אחלק אותם עכשיו רק לשני חלקים: החלק הראשון זה הנשמה והרשימה ואנחנו, החלק השני היא "זכות הבחירה החופשית" שלנו.


ונתחיל בחלק הראשון: הרשימה והנשמה רוצות שנלך בדרך הרשימה כפי שכתוב, ובבריאה יש איזו טכניקה שמאוד קשה לנו, הטכניקה היא כאשר הבריאה רוצה שאנחנו נעלה היא מורידה אותנו, היא מקשה עלינו, היא יוצרת בנו בעזרתנו חולי, קושי, קושי כלכלי, קושי במערכות יחסים, הכול בשביל שמשם שמהמקום הנמוך, הנמוך הזה אנחנו נעלה.


בהבנות שיש לנו נראה לי, אני אומר את זה בצניעות, שאנחנו יכולים לחסוך את הירידות העמוקות האלה, הירידות הכול כך קשות, אז נחזור הרשימה, אנחנו והנשמה.


הרשימה חייבת, הנשמה דורשת מאיתנו לזכות הדרך שהיא מתווה לנו, זהו מסלול החיים שנקבע לכם, תהיו ילדים במקום הזה והזה, ונערים ובגרות ומשפחה ומקום עבודה, זה המסלול שלכם, היעוד שלכם, העבודה שלכם. ואנחנו לא יודעים את התוכנית הזו, ואנחנו פונים לכיוונים אחרים.


ופה מתחיל מאבק בין הנשמה שיש לה תוכנית ובין אי הידיעה והרצונות שלנו. איזה תוכנית יש בנשמה שלנו, מה קונים איך היא עוצרת אותנו, כאשר אנחנו רצים למקום שהוא לא נכון לנו, פתאום אנחנו באים הביתה עם רגל שבורה, מי שבר לנו את הרגל ,הנשמה אל תרוץ כל כך לכיוונים הלא נכונים, פתאום אנחנו מרגישים כאבי כתפיים וכאבי גב, מי יצר לנו את זה? אנחנו באמצעות הנשמה, למה את לוקחת על כתפייך ועל גבך את כל העול של המשפחה ושל הסביבה.


ופתאום אנחנו מרגישים במערכת העיכול שלנו מערבולת שלמה מהקל אל הכבד, מה הסיבה? הנשמה אומרת אתה לא מעכל נכון את חייך, העיכול שלה משתבש, וזה מתחיל משיבוש ועובר לדברים הקשים ביותר, וכולנו מכירים מה קורה לאנשים במערכות העיכול.


כי הנשמה אומרת די תתחיל להבין שאת חייבת לעכל נכון את החיים, והדוגמה האחרונה נתינת היתר, שבמיוחד אצל נשים, נתינת יתר אנחנו, עוזבות לחלוטין את עצמינו, אנחנו נותנים לילדים, אנחנו נותנים לבן הזוג, אנחנו נותנים למשפחת המוצא, ונותנים בעבודה, והנשמה שואלת אותנו איפה אנחנו? איפה את? איפה את? כי הנשמה באה איתך, איתי בשביל לעשות כברת דרך, ואנחנו נותנים ונותנים, ונותנים, ואז הנשמה אומרת כנראה שפה העניין לא טוב, העניין אבוד, אז אולי אני אכלה את הגוף הזה, אתם יודעים מה פירוש אני אכלה את הגוף הזה.


ואז ובחלק גדול מהמקרים פתאום יש גוש בשד, זה סימן ראשון של הנשמה שאומרת תתפשי את עצמך, תעצרי, תאהבי את עצמך, תני לעצמך ואחר כך גם לאחרים. וזה, הצעד של הרשימה, והנשמה. זאת אומרת לא קל לנו להתמודד עם הדברים שאנחנו ברוב המקרים, לא בכל המקרים, יוצרים בעצמנו. ואותו הדבר, אני לא רוצה להכביד, גם בצד הכלכלי, במקום העבודה, במימוש העצמי, במערכות היחסים, בעצם אנחנו יוצרים את הקושי בחיינו.


אך יש לנו את הגורם השני, כי הבורא אמר זה הקושי אך אתן לכם גם את הקלות. הבריאה אף פעם לא משאירה אותנו רק עם צד אחד, עם השלילה, יש לנו זכות הבחירה החופשית. שזו היא זכות, שהבורא נתן לכל אחד ואחד מאיתנו, והזכות הזו גוברת על הרשימה, על הנשמה, על הרצון שלנו הלא נכון, זכות הבחירה החופשית היא זכות שניתנה לכל אדם ואדם, והיא גוברת על הכול. וזאת למה?


משום שהבורא נימצא בכל אחד ואחד מאיתנו, כוח הבורא נמצא בכול אחד ואחד מאיתנו. ואם הבורא נמצא בכול אחד מאיתנו, אנחנו יכולים להשיג כל דבר שאנחנו רוצים. הבורא לא נמצא רק ברקיע השביעי, הוא לא נמצא רק בבית הכנסת, הוא לא נמצא רק בכותל, בראש וראשונה הבורא נמצא בתוכנו, וכוח הבורא נמצא בתוכנו, ואז, אני חוזר, זכות הבחירה נמצאת בידינו, זכות הבחירה היא שלנו.


אז איך אנחנו יכולים לקחת את כל הכוחות שהרכבתי, את מעגלי החיים שאנחנו מכירים טוב, את הקושי של מעגלי החיים, איך אנחנו יכולים לקחת את כל הדברים האלה, את הבית שבנינו עכשיו, מהמסד ועד הטפחות, כבר הבית עומד, בית חיינו, הבית של החיים של החוויה שאנחנו רוצים לחיות אותה כבר מוכן, עכשיו אנחנו צריכים את המפתח ולהיכנס פנימה.


גם המפתח הוא כל כך פשוט כל כך קל ואני חייב לספר לכם סיפור קטנטן לפני שאנחנו נדבר על המפתח, הכניסה אל הבית אל ההיכל שהוא בעצם החיים על דרך הקלות.


קולומבוס כשהוא חזר מהמסע הארוך שלו לאמריקה, הגיע לברצלונה הביתה. ומידי ערב, לפנות ערב הוא היה יוצא והולך לבית הקפה שלו, והגיע פעם אחת, ולמחרת שוב פעם, ובכול פעם שהיה נכנס היה שומע כעין זמזום של התלחשויות. ביום הרביעי הוא הגיע ונעמד באמצע בית הקפה ושאל חברה' תגידו לי מה קרה מה הזמזום, הזה מה ההתלחשויות האלה, משהוא בלבושי לא בסדר, האם עשיתי משהוא לא נכון?

 

שתיקה מוחלטת. עד שבסופו של דבר קם משהוא בפינה הרחוקה ואמר: קולומבוס, מה אתה עשית? נסעת מערבה וגילית את אמריקה, זה כל הגדולה שכל העולם מדבר? קולומבוס התמתח ואמר: מריה – בעלת בית הקפה – תביאי ביצה קשה, מריה באה ומביאה צלחת עם ביצה קשה.
קולומבוס מראה לכולם את הביצה ושואל: בואו נראה מי מעמיד את הביצה על חודה. והביצה עוברת מיד ליד, משולחן לשולחן וחוזרת אליו, לא ניתן, אנחנו לא מצליחים להעמיד את הביצה על חודה.


לוקח קולומבוס את הביצה, שם אותה על הצלחת ונותן דפיקה קטנה עם הביצה על הצלחת, הביצה עומדת זקופה, ואז כולם… אהההה חכם בלילה, את זה גם אנחנו יודעים.


ונחזור לעניינו, לעניין המפתח וההבנה של החיים על דרך הקלות, החיים הטובים, הבריאים, עם השפע, עם מערכות יחסים טובות, עם זוגיות טובה, עם כל מה שאנחנו חולמים. אבל לפני זה אנחנו חייבים להפנים את המיידעים ואת סודות הבריאה שאנחנו מקבלים.


ואני השבוע הייתי עסוק בהבנה של הפרוש של המילה "הפנמה", מה זה להפנים, ושאלתי את לאה שלוש פעמים מה לדעתך זה הפנמה להפנים דברים, וכל פעם היא נתנה לי תשובה נכונה אבל אחרת, אבל להפנים את הדברים, להפנים את המיידעים, להפנים את ההבנות שאנו מקבלים, זה אומר להבין אותם, להכניס אותם בתוכנו, וגם לבצע בהתאם. והדוגמה של ההפנמה זה רגשות נמוכים, ורגשות גבוהים.


יש לנו ידע שאנחנו חייבים וצריכים לחיות עם רגשות גבוהים, לא לכעוס, לא לבקר, לא לקנא, לא שהפחד לא ישתלט עלינו, ושלא יהיה לנו ספק, ושלא יהיה מחשבה שלא נצליח, לא נוכל. לחיות עם רגשות גבוהים שכל אחד מהיושבים בהיכל הזה יודע שצריך לחיות עם רגשות גבוהים, אבל להפנים את הרגשות הגבוהים האלה ולבטל את הרגשות הנמוכים זה נקרא הפנמה, דוגמה להפנמה. זאת אומרת יש לנו היכולת לסלק רגשות ומחשבות נמוכים ורגשות נמוכים, ולהביא במקומם רגשות גבוהים.


ואם אנחנו נפנים, ונהיה עקביים, ונהיה מאמינים, ונהיה בטוחים בכוח שלנו, אנחנו יכולים לחיות את החיים על דרך הקלות וכיצד.
יש מחשבה מבקשת, שכולנו נגועים במחשבה מבקשת מאז שהיינו ילדים, והינה באו המיידעים ובאה הבריאה ובאו גם אנשים חכמים ואמרו לנו, התחילו להשתמש במחשבה היוצרת. הרי יש מאחוריכם כל כך הרבה כלים, כל כך הרבה כוחות, והבורא נמצא בתוככם, ואז יש באפשרותנו, יש באפשרותנו ליצור את המציאות כפי שאנחנו רוצים שתהיה, אני חוזר על המשפט: יש באפשרותנו ליצור את מציאות חיינו בדיוק כפי שאנחנו רוצים שהמציאות הזו תהיה.


ואנחנו יכולים לרצות את כל הדברים הטובים שבעולם, וליצור את המציאות ולא לרצות מליון דברים, אלא לראות את עצמי בריא בדיוק כפי שאני רוצה וכפי שהייתי. ואם אני רוצה שפע זה הצלחה, אני צריך לראות את עצמי, לבנות את המציאות של חיי ברמה הכלכלית, של פרנסה, עבודה קידום בעבודה, שפע, כסף, כפי שאני רוצה, וכנ"ל במערכות יחסים, ליצור את המציאות כפי שאנחנו רוצים.


וכול הכוחות שהזכרתי עד עכשיו עד רגע זה, "אנו האלוהים", קריון, מועצת השתיים עשרה, אל אלינוס, כולם מאחורינו. גם בלעדיהם אם נבנה את המציאות, יש אנשים ברחוב מסביבנו שהם כל כך מצליחים, כל כך טוב להם, כל כך נעים להם בחיים, החיים שלהם על דרך הקלות, כי הם באופן טבעי ללא הכוחות שיש לנו, יוצרים את המציאות כפי שהם רוצים ועפים במרחב החיים. וזה בעצם המפתח שכל אחד ואחד, ויום יום, בכול נושא ונושא, צריך לבנות את המציאות חייו כפי שהוא רוצה.


זה בעצם כל הסוד והמפתח. אבל מאחר ועשיתי את זה מאוד, מאוד בקיצור, אז ברשותכם עוד דקה, אנחנו נעשה תרגיל כרגע, תראו יש פה אנרגיות אדירות כרגע, אז בואו תראו מה נעשה, אני אנחה ואתם תעשו, נרפא על פי ההנחיה שלי, במרכז היכל הזה, כל האנרגיות של ההצלחה, של ההתמרה, של השפע, של הבריאות, ושל האחדות. נרכז את זה טוב, וכאשר אומר לכם כל אחד ואחד ייקח מהאשכול הגדול הזה, מהקרן האדירה הזו של האנרגיה שתהיה פה בחדר, ויכניס ממרכז הכתר שלו את העוצמה לתוך גופו, ויצור את החיים שלו, את מציאות חייו כרגע כפי שהוא רוצה שהם יהיו, אפשר לקחת רק קטע מהחיים, אחד משלושת המעגלים, אפשר לקחת את שלושת המעגלים, כל אחד בהתאם למה שהוא רוצה, לבנות את מציאות חיינו כפי שאנחנו רוצים.


אז תעצמו את העיניים כולם, וכולנו מורידים מהבריאה מהאין סוף של הבריאה, תעצמו את העיניים, ותתרכזו, אנחנו מורידים למרכז ההיכל הזה את כל כוחות הבריאה, הבריאות, השפע, האחדות, והחיים הטובים, החיים על דרך הקלות, כל האנרגיה הזו נמצאת מעלינו, ועכשיו כל אחד ימשוך במחשבתו את האנרגיה הזו דרך מרכז הכתר שלו, לתוך גופו, וימלא את גופו באנרגיה הזו, ועכשיו כל אחד שיבנה את מציאות חייו כפי שהוא רוצה שהיא תהיה. כל אחד שיבנה את מציאות חייו כפי שהוא רוצה שהמציאות הזו קיימת, תתרכזו כי זו הזדמנות אדירה שהאנרגיה הזו, וכל אחד כרגע רואה את מציאות חייו הטובים כפי שהוא רוצה. ואל תתביישו, תרצו את הכי גבוה, הכי גדול, הכי טוב שיש, ונשאיר את האנרגיה בתוככם, וכל אחד שיפתחו את עיניו עכשיו לאט, לאט וירגיש הרגשה מאוד, מאוד נעימה, מאוד בטוחה, עם אמונה שאכן מעכשיו חייו יהיו על דרך הקלות.


ואני אומר לכולכם, תודה רבה.

bottom of page